Styria – zielone serce Austrii

10 maja w ramach działalności Szkolnego Koła Polsko-Austriackiego, którego opiekunem jest nauczycielka języka niemieckiego p. Katarzyna Pompka odbyła się niezwykła lekcja języka niemieckiego. Naszą szkołę odwiedził pan Johannes Steinbach austriacki dziennikarz i ekonomista, rzecznik prasowy byłej Premier Rządu Krajowego Styrii. Podczas warsztatów uczniowie klas IV – VI mieli możliwość poznania bliżej Styrii, która określana jest jako zielone serce Austrii.

Uczniowie dowiedzieli się z czego słynie stolica kraju związkowego Graz, zaznajomili się z twórczością austriackiego architekta Friedensreicha Hundertwassera, poznali także tradycyjne stroje ludowe. Opowieść o Styrii słynącej z winnic i sadów obfitujących w soczyste jabłka z pewnością zachęci wielu naszych podopiecznych do zwiedzenia tego niezwykle malowniczego regionu.

W spotkaniu uczestniczyła także pani dr Bogumiła Kmieć – prezes Towarzystwa Polsko-Austriackiego w Częstochowie.

Warsztaty były także inspiracją do udziału w konkursie pt. Styria w moich oczach organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Częstochowie pod honorowym patronatem Konsula Republiki Austrii w Katowicach i Zarządu Głównego Towarzystwa Polsko-Austriackiego w Warszawie.

Zespół Szkół im. Zbigniewa Herberta informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij
Przejdź do treści