Półkolonie po angielsku

Zakończyliśmy już II turnus półkolonii – tym razem językowych.
Ich pierwszy dzień upłynął nam na eksploracji kosmosu. ☀️🛰️👨‍🚀 Poznaliśmy układ planet i ich nazwy w języku angielskim. Graliśmy w gry językowe, nie zabrakło też zabaw ruchowych 🤸 bo sportu nigdy za wiele.
Innego dnia zanurzyliśmy się w świat Harry’ego Pottera i magii. 🧙🧙‍♂️🧙‍♀️ Poznaliśmy magiczne słówka, które posłużyły nam potem do rozwikłania tajemnych szyfrów i zagadek w grach terenowych. Potem niczym na zajęciach z eliksirów – uwarzyliśmy kryształy z boraksu. 💎 Oglądaliśmy również fragmenty filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny, co stało się pretekstem do rozmowy w języku angielskim i poznania kilku nowych zwrotów i wyrażeń.
Symbolem kolejnego dnia półkolonii językowych była PSZCZOŁA. Dzień rozpoczęliśmy od nauki nowych słówek – części ciała pszczoły. 🐝 Wykonaliśmy piękne plakaty prezentujące tego wspaniałego owada 🖼️ Potem uczestników czekała nie lada niespodzianka – Młodego Herberta odwiedziła pszczelarka ze swoimi małymi bzyczącymi podopiecznymi 🐝. Następnie przyszedł czas na blok „Science Lab”👨‍🔬 gdzie przeprowadziliśmy eksperyment, podczas którego napełnialiśmy balony czystym dwutlenkiem węgla uzyskanym z połączenia sody oczyszczonej z octem. Nie zabrakło także quizów i multimedialnych gier językowych.
Ostatni dzień zakończyliśmy wodnym szaleństwem, gdyż graliśmy w wodną siatkówkę 💦💧Trzeba było wykorzystać przyniesione ubrania na zmianę, bo niektórzy wyglądali tak, jakby wyszli z basenu 🚿😲🙃 Dzień zakończyliśmy rozdaniem dyplomów ukończenia językowych półkolonii. 🎓


Zespół Szkół im. Zbigniewa Herberta informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij
Przejdź do treści