Nauki Przyrodnicze na Scenie i… ekranie

W dniach 17-18 września odbył się ogólnopolski konkurs „ Nauki Przyrodnicze na Scenie”, w którym nasi uczniowie pod kierunkiem pani Teresy Wróbel biorą udział od wielu lat. Tym razem był on prowadzony w formie zdalnej, a nie – jak zwykle – na Uniwersytecie im.A.Mickiewicza w Poznaniu.  
VIII-klasiści: Michalina Filipek, Blanka Kisiel i Mikołaj Florczyk przedstawili doświadczenia pokazujące własności magnetyczne ciał, w których pokazali, że większość przedmiotów z naszego otoczenia oddziałuje magnetycznie. Doświadczenia profesjonalnie nagrał i zmontował Oskar Kaptacz z klasy IIIB LO. Komisji podobał się sposób przedstawienia tematu i uśmiechy na twarzach uczestników.

Szkoda, że  pandemia uniemożliwiła mlodym fizykom wyjazd na konkurs do Poznania, bo bezpośrednie uczestnictwo i atmosfera miejsca są niezastąpione. Ale cóż, cieszymy się z tego, co jest i dziękujemy wszystkim uczniom oraz pani Teresie Wróbel za ich pracę i czas poświęcony na rozwijanie naukowych pasji.

Zespół Szkół im. Zbigniewa Herberta informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij
Przejdź do treści