Europejski Dzień Języków

Jaki jest najczęściej używany język na świecie? Jak komunikujemy się językiem migowym, Jak powiedzieć po włosku „Kocham Cię” i skąd pochodzi zespół ABBA?

W zeszłym tygodniu w Młodym Herbercie odbyliśmy podróż kulturalno-językową po całej Europie. Wśród licznych wyzwań znalazła się gra terenowa z ukrytymi kodami QR, burza mózgów – po co właściwie uczymy się języków obcych (odpowiedzi były zaskakujące!), zadania muzyczne „Jaka to melodia”, malowanie flag… Jednak wśród wszystkich klas numerem 1 został interaktywny quiz językowy. Dzieci wyposażone w telefony komórkowe zmagały się z różnymi zagadnieniami kulturalno-językowymi. Emocje były ogromne! Gratulacje dla wszystkich uczestników!

***Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy rady Europy w 2001r. Jest obchodzone corocznie w całej Europie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Zespół Szkół im. Zbigniewa Herberta informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij
Przejdź do treści