Internet bezprzewodowy

Aktualności:

13Marzec
2018

Języki obce – śpiewjąco

Języki obce – śpiewjąco
Natalia Kupczyk z kl. G2a i Paweł Janusiak z kl. 7b wystąpili 7 marca w Regionalnym Festiwalu Piosenki Europejskiej "Śpiewanie w Bieganie". Obojgu gratulujemy bardzo udanych występów, a ponadto - Natalii - WYRÓŻNIENIA! Natalia śpiewała po angielsku, Paweł po francusku, a nad tymi lingwistyczno - wokalnymi wyzwaniami czuwały panie: Barbara Kurdziel i Anna Janosik. BRAWO!

13Marzec
2018

Praca Organiczna 2.0

Praca Organiczna 2.0
Emanuela Szczygłowska i Patryk Świąć z II klasy LO wygrali eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności „Praca organiczna 2.0”. Celem konkursu – organizowanego przez Fundację Zakłady Kórnickie – jest m.in. propagowanie nowoczesnej pracy organicznej w XXI wieku.
Finał konkursu, w którym weźmie udział 16 zespołów, odbędzie się w czerwcu w Poznaniu. Zadaniem uczestników etapu ogólnopolskiego będzie m.in. opisanie podjętych w społecznościach lokalnych ...

12Marzec
2018

Studniówka

Studniówka
Za nami studniówka, przed nami niespełna 80 dni do matury, więc warto powspominać: ach, co to był za bal! W klimatycznych wnętrzach olsztyńskiego Spichlerza zabrzmiał zarówno tradycyjny polonez, jak i pieśni koleżeńskie i przeboje odśpiewane wspólnie w wielu językach. Był też czas na wspomnienia: film i zdjęcia z ostatnich 6 lat.
Mamy nadzieję, że udana zabawa do samego rana zapowiada równie dobre humory podczas sesji maturalnej.

12Marzec
2018

Misja: Diamentowy Indeks AGH

Misja: Diamentowy Indeks AGH
Patryk Świąć z kl. II LO dostał się do finału Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH! Do tego geograficzno - geologicznego konkursu przygotowywał się pod kierunkiem p. Doroty Stelmach. Gratulujemy i życzymy powodzenia 17 marca w Krakowie.

11Marzec
2018

Wielki sukces Natalii

Natalia Kupczyk z klasy IIa gimnazjalnej wróciła z XX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. W. Korfantego z dyplomem za zajęcie II miejsca i biletem na pięciodniową wycieczkę do Brukseli. Konkurs odbywał się w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach, gdzie spotkało się 22 finalistów wyłonionych spośród 400 kandydatów z całej Polski. Natalia wygłosiła mowę "Nieszczęsny dar wolności?", zwracając uwagę samodzielnością swoich sądów, darem przekonywania i wiarygodnością. Przygotowywała się pod kierunkiem pani Ilony Tutaj, ...

FOTO-GALERIE: