Internet bezprzewodowy

Aktualności:

1Kwiecień
2019

A teraz matematyka !

Mamy kolejną dobrą wiadomość: Szymon Kuźnik zakwalifikował się do finału Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich - Matematyka, zorganizowanego przez wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej! Do wygrania indeksy na Politechnikę Warszawską i Gdańską, liczne stypendia i nagrody rzeczowe.
Trzymamy kciuki i już teraz gratulujemy Szymonowi oraz pani Katarzynie Borówce, pod której kierunkiem zgłębia On matematyczne zagadki już 6.rok!

31Marzec
2019

Chemiczne pytania

Takie pytanie: czy Ty wyizolowałeś już DNA mikroorganizmów glebowych? Czy wykonałeś kiedykolwiek własnoręcznie PCR i elektroforezę? A może, siejąc promieniowce, miałeś okazję (i nadzieję) odkryć nieznany antybiotyk?
Jeśli nie, to pewnie spojrzysz z uznaniem i zazdrością na biologów z klas: 2 i 3 LO, którzy wraz z panią Małgorzatą Marciniak uczestniczyli w warsztatach Politechniki Częstochowskiej i podjęli się takich właśnie wyzwań

30Marzec
2019

Kolejni zwycięzcy.

Kasia i Małgosia Przech oraz Janek Burdzicki wśród najlepszych chemików w powiecie częstochowskim!!! Właśnie wczoraj na Uniwersytecie im. Jana Długosza uroczyście podsumowano turniej "Młody Chemik" rozgrywany we wszystkich typach szkół. Największy sukces odniosła Kasia Przech, która (jako najmłodsza w gronie licealistów) zajęła II miejsce w Turnieju Chemicznym dla szkół ponadgimnazjalnych i wróciła obsypana nagrodami (wśród nich: tablet i zaproszenie na zajęcia laboratoryjne na UJD).
Nasi młodzi i utalentowani chemicy ...

FOTO-GALERIE: